środa, 23 sierpień 2017 15:45

Wyjazdowe posiedzenie Rady Ochrony Pracy

Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie Janusz Kowalski aktywnie działa w gremiach zewnętrznych w tym w Radzie Ochrony Pracy. Tym razem wyjazdowe posiedzenie Rady, które opisane jest w Kronice Sejmowej, zorganizowane zostało w Nadleśnictwie Cisna w dniach 22-23 maja.

Tematem posiedzenia było ograniczenie zagrożeń wypadkowych w zakładach usług leśnych. Według wypowiedzi ekspertów stan bezpieczeństwa i warunków pracy w polskim leśnictwie jest niezadawalający. Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojść stwierdził, że konieczne są zmiany prawne, poprawiające bezpieczeństwo pracy. Zaliczył do nich m.in. określenie wymogu posiadania kwalifikacji do wykonywania zawodów związanych ze ścinką drzew, operatorów pilarek czy maszyn wielooperacyjnych. Jest to kolejny przykład postulatu zgodnego z postulatami rzemiosła, który wygłaszamy od lat – konieczne jest posiadanie kwalifikacji chociażby ze względów bezpieczeństwa i higieny pracy pracowników.
Wykorzystane zdjęcia oraz pełen artykuł dostępny jest po kliknięciu TUTAJ

• KronikaSejmowaindeks_1
  • KronikaSejmowaindeks_2