czwartek, 01 wrzesień 2022 11:12

Bielsko-Biała stolica beskidzkiego rzemiosła

W dniu 27 sierpnia 2022 r. odbyło się wydarzenie "Bielsko - Biała stolicą Beskidzkiego Rzemiosła ", której organizatorem była Beskidzka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej .Wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego Janusz Kowalski 4 rzemieślnikom wręczył Szable Kilińskiego..

- Lokalni rzemieślnicy prezentowali na stoiskach swoje wyroby i rękodzieło - opowiada Adam Wykret, prezes Beskidzkiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej. - Wśród atrakcji dla najmłodszych przewidziano między innymi zaplatanie warkoczyków przez miejscowe fryzjerki, słodkie stoły lokalnych cukierników, smakowite wypieki miejscowych piekarzy, degustacje lodów rzemieślniczych oraz pysznej grochówki. Nie zabrakło rękodzielnictwa – tworzenia kwiatów z bibuły, warszatów rzemiosła tradycyjnego, można było zostać małym cieślą, majsterkować czy wziąć udział w warsztatach malowania na szkle. Gościom czas umilały występy zespołów regionalnych - dodał Adam Wykret.
W święcie wzieli udział m.in. wiceminister Sprawiedliwości Michał Wójcik, wicemarszałek Województwa Śląskiego Beata Białowąs i prezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiebiorczości w Katowicach Jan Klimek.
Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiebiorczości w Krakowie reprezentowali prezes Janusz Kowalski, jego zastepca Andrzej Dębowski oraz dyrektor Izby Anna Adamczyk.
Najbardziej uroczystym i podniosłym momentem uroczystości była dekoracja 4 rzemieślników najwyższymi rzemieślniczymi odznaczeniami - Szabla Kilińskiego. Dokonał tego wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego, prezes MIRiP w Krakowie Janusz Kowalski. Laureatami  odznaczenia zostali: Karol Bem, Józef Greń, Tomasz Krajewski, Władysław Płaszczyński.

Czytano 552 razy Ostatnio zmodyfikowano czwartek, 01 wrzesień 2022 11:59